Round Universal Crossbar - Flat Sides - 4" Length - 3-1/2" Diameter - Screw Holes - 2-3/4" x 3-1/2" Center to Center
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1784 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Finish | Not Specified |
| Diameter | 3.5" |
| Dimensions | L: 4" x W: 3.50" x H: 3.50" x DIA: 3.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923917841 |
| Case Quantity | 300 |
| Case Weight | 36.9 |
| Catalog Description | Round Universal Crossbar - Flat Sides - 4" Length - 3-1/2" Diameter - Screw Holes - 2-3/4" x 3-1/2" Center to Center |
| Description | ROUND UNI CROSSBAR FLAT SIDE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1784.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.128 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Round Universal Crossbar Flat Sides 4" Length 3-1/2" D |