Crossbar - 1/4 IP - 1" x 4-3/8"
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-110 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Material | Steel |
| Finish | Not Specified |
| Iron Pipe Size | 1/4 IP |
| Dimensions | W: 4.38" x H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901109 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 12.5" |
| Case Width | 12.25" |
| Case Height | 5.5" |
| Case Weight | 35 |
| Case Cubic Ft. | 0.4874 |
| Catalog Description | Crossbar - 1/4 IP - 1" x 4-3/8" |
| Description | 4"CROSSBAR 1/4 IPS |
| UNSPSC | 39111831 |
| Image File Name | 90-110.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.071 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Crossbar 1/4 IP 1" x 4-3/8" |