200W Hi-Low Dimmer - For 18/2 SPT-1 - 120V - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-436 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 200 |
| Finish | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923904360 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 7.87" |
| Case Width | 5.51" |
| Case Height | 4.72" |
| Case Weight | 4.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.1184 |
| Catalog Description | 200W Hi-Low Dimmer - For 18/2 SPT-1 - 120V - White Finish |
| Description | WHITE HI LO DIMMER SPT-1 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-436.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 200W Hi-Low Dimmer 18/2 SPT-1 120V White |