10" Goof Ring for Remote Driver Installation
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-970 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/80-970_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | White |
| Diameter | 10" |
| Dimensions | DIA: 10" |
| Each Cubic Ft. | 0.2032 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923809702 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 14.38" |
| Case Width | 13.13" |
| Case Height | 14.25" |
| Case Weight | 15 |
| Case Cubic Ft. | 1.557 |
| Catalog Description | 10" Goof Ring for Remote Driver Installation |
| Description | GOOF RING 10" - COMMERCIAL DL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-970.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 13.25 |
| Each Width In. | 13.25 |
| Each Height In. | 2 |
| Each Weight Lb. | 1.15 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | S11813 |
| For Use With | S11817 |
| For Use With | S11853 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 10" Goof Ring for Driver Installation |