LED HID Surge Protector - 347V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-935 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.30.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 2.50" x W: 1.38" x H: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0032 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923809351 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 14.17" |
| Case Width | 9.45" |
| Case Height | 6.3" |
| Case Weight | 20.06 |
| Case Cubic Ft. | 0.4882 |
| Catalog Description | LED HID Surge Protector - 347V |
| Description | LED HID SURGE PROTECTOR 347V |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-935.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.77 |
| Each Width In. | 0.87 |
| Each Height In. | 3.58 |
| Each Weight Lb. | 0.2 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | S28710 |
| For Use With | S28711 |
| For Use With | S28712 |
| For Use With | S28713 |
| For Use With | S28714 |
| For Use With | S28715 |
| For Use With | S28716 |
| For Use With | S28717 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | LED HID Surge Protector 347V |