Transformer 480V 347V Down to 277V FCAN - Step Down Auto-transformer (Non-Isolated)
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-961 |
| Lighting Type | Ballasts |
| Warranty | 1 Year |
| Certifications | cULus |
| Dimensions | L: 11.70" x H: 1.20" |
| Each Quantity | 1 |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 8 |
| Catalog Description | Transformer 480V 347V Down to 277V FCAN - Step Down Auto-transformer (Non-Isolated) |
| Description | AT-375-43-277V STEP DOWN TRANS |
| UNSPSC | 39111801 |
| Image File Name | 80-961.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Transformer 480V 347V Down to 277V FCAN |