LED HID Surge Protector - 100-277V AC - 10KV Protection Level
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-929 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/80-929_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.30.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120-277 |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 3.19" x W: 1.44" x H: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0028 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923809290 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 12" |
| Case Width | 9.4" |
| Case Height | 5.9" |
| Case Weight | 18.7 |
| Case Cubic Ft. | 0.3851 |
| Catalog Description | LED HID Surge Protector - 100-277V AC - 10KV Protection Level |
| Description | LED HID SURGE PROTECTOR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-929.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 2.8 |
| Each Width In. | 1.7 |
| Each Height In. | 1 |
| Each Weight Lb. | 0.17 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | Range Voltage |
| For Use With | S13112 |
| For Use With | S13113 |
| For Use With | S13114 |
| For Use With | S13115 |
| For Use With | S13118 |
| For Use With | S13119 |
| For Use With | S13150 |
| For Use With | S13151 |
| For Use With | S13152 |
| For Use With | S13153 |
| For Use With | S13154 |
| For Use With | S13155 |
| For Use With | S23115 |
| For Use With | S28928 |
| For Use With | S28929 |
| For Use With | S28930 |
| For Use With | S28931 |
| For Use With | S28932 |
| For Use With | S28932R1 |
| For Use With | S28937 |
| For Use With | S28938 |
| For Use With | S28938R1 |
| For Use With | S28980 |
| For Use With | S28987 |
| For Use With | S29679 |
| For Use With | S29750 |
| For Use With | S29751 |
| For Use With | S29752 |
| For Use With | S29768 |
| For Use With | S29769 |
| For Use With | S29798 |
| For Use With | S29799 |
| For Use With | S39768 |
| For Use With | S8928 |
| For Use With | S8929 |
| For Use With | S8930 |
| For Use With | S8980 |
| For Use With | S8987 |
| For Use With | S13149 |
| For Use With | S13112;S13113;S13114;S13115;S13118;S13119;S13150;S13151;S13152;S13153;S13154;S13155;S23115;S28928;S28929;S28930;S28931;S28932;S28932R1;S28937;S28938;S28938R1;S28980;S28987;S29679;S29750;S29751;S29752;S29768;S29769;S29798;S29799;S39768;S8928;S8929;S89 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | LED HID Surge Protector 100-277V AC 10KV Protection |