Bayonet Base Single Contact Socket - BA15S - 1/8 IP x 3/8" Nipple - Pulled Thru
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2099 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 500 |
| Finish | Not Specified |
| Cap | 1/8 IP x 3/8 in. Nipple |
| Wire Cord Length | 9" |
| Diameter | 0.63" |
| Dimensions | L: 0.63" x W: 0.63" x H: 1.38" x DIA: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923820998 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 16.5" |
| Case Width | 8.5" |
| Case Height | 8.5" |
| Case Weight | 17.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.6899 |
| Catalog Description | Bayonet Base Single Contact Socket - BA15S - 1/8 IP x 3/8" Nipple - Pulled Thru |
| Description | SINGLE BAYONET METAL SKT WITH |
| Wire Length | 9" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2099.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.036 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Bayonet Base Single Contact Socket BA15S Pulled Thru |