Uno Ring - 1-5/16" Inner Diameter - 2-1/8" Outer Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1389 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Black |
| Diameter | 2.13" |
| Dimensions | DIA: 2.13" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923813891 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 16.22" |
| Case Width | 8.35" |
| Case Height | 10.91" |
| Case Weight | 10.054 |
| Case Cubic Ft. | 0.8551 |
| Catalog Description | Uno Ring - 1-5/16" Inner Diameter - 2-1/8" Outer Diameter |
| Description | BLACK PHENOLIC RING |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1389.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.021108 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Uno Ring 1-5/16" Inner D 2-1/8" Outer D |