Flanged Steel Neck - 1-1/2" Outer Diameter - 2-1/8" Long Cup - 7/16" Center Hole - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2242 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Unfinished |
| Center Hole Diameter | 0.438 |
| Diameter | 1.5" |
| Dimensions | L: 1.50" x W: 1.50" x H: 2.13" x DIA: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 13.78" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 13.78" |
| Case Weight | 14 |
| Case Cubic Ft. | 1.0813 |
| Catalog Description | Flanged Steel Neck - 1-1/2" Outer Diameter - 2-1/8" Long Cup - 7/16" Center Hole - Unfinished |
| Description | 1 1/2" OD X 2 1/8" LONG CUP UN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.06 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Flanged Steel Neck 1-1/2" Outer D 2-1/8" Long Cup 7/16 |