Stamped Solid Brass Uno Ring - Black Finish - 1-1/4" Inner Diameter - 1-1/2" Outer Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2483 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Material | Brass |
| Finish | Black |
| Diameter | 1.5" |
| Dimensions | DIA: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Weight | 16.5 |
| Catalog Description | Stamped Solid Brass Uno Ring - Black Finish - 1-1/4" Inner Diameter - 1-1/2" Outer Diameter |
| Description | BLACK UNOTHREAD RING |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2483.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Stamped Solid Brass Uno Ring Black Finish 1-1/4" Inner |