Tall Standard Twist-In Externally Shunted Used in Strip Fixtures for Instant Start Ballasts Slide-On Mounting 20 Gauge Slots Upper and 18 Gauge L
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1248 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Not Specified |
| Extension | 0.75" |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | W: 1.25" x H: 2" x DIA: 0.75" x E: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923812481 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 17.72" |
| Case Width | 11" |
| Case Height | 12.6" |
| Case Weight | 27.56 |
| Case Cubic Ft. | 1.4213 |
| Catalog Description | Tall Standard Twist-In Externally Shunted Used in Strip Fixtures for Instant Start Ballasts Slide-On Mounting 20 Gauge Slots Upper and 18 Gauge L |
| Description | TALL FL SKT ESH STD TWIST IN S |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1248.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.028557927 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Tall Standard Twist-In Externally Shunted For Instant Start |