TALL FL SKT ROT LOCK T8/T12 SH
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1245 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Not Specified |
| Extension | 0.75" |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | L: 1.12" x W: 0.87" x H: 1.87" x DIA: 0.88" x E: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923812450 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 16.14" |
| Case Width | 10.63" |
| Case Height | 9.45" |
| Case Weight | 15.43 |
| Case Cubic Ft. | 0.9383 |
| Catalog Description | TALL FL SKT ROT LOCK T8/T12 SH |
| Description | TALL FL SKT ROT LOCK T8/T12 SH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1245.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.016432439 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Shunted for Instant Start Ballast Applications |