Tall Standard Twist-In Used in Strip Fixtures for Rapid Start Applications Slide-On Mounting 20 Gauge Slots Upper and Lower Made from Urea 660W-60
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1247 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 660 |
| Finish | White |
| Extension | 0.75" |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 0.75" x H: 2" x DIA: 0.75" x E: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923812474 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 18" |
| Case Width | 11" |
| Case Height | 10.5" |
| Case Weight | 22.05 |
| Case Cubic Ft. | 1.2031 |
| Catalog Description | Tall Standard Twist-In Used in Strip Fixtures for Rapid Start Applications Slide-On Mounting 20 Gauge Slots Upper and Lower Made from Urea 660W-60 |
| Description | TALL FL SKT STD TWIST IN RAPID |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1247.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.023046341 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Tall Standard Twist-In Used in Strip Fixtures for Rapid Start |