Surface Mount Kit for Adjustable LED High Bay Fixtures
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-1015 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8302.49.8090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Vietnam |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Steel |
| Dimensions | L: 2" x W: 2" x H: 4.38" |
| Each Quantity | 2 |
| Each Cubic Ft. | 0.0245 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 2 |
| Case UPC | 10045923657389 |
| Case Quantity | 40 |
| Case Length | 11.61" |
| Case Width | 8.86" |
| Case Height | 10.24" |
| Case Weight | 15.18 |
| Case Cubic Ft. | 0.6096 |
| Catalog Description | Surface Mount Kit for Adjustable LED High Bay Fixtures |
| Description | SURFACE MOUNT KIT LED HIGH BAY |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-1015.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 4.13 |
| Each Width In. | 2.17 |
| Each Height In. | 4.72 |
| Each Weight Lb. | 0.67 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-1010 |
| For Use With | 65-1011 |
| For Use With | 65-1012 |
| For Use With | 65-1013 |
| For Use With | 68-131 |
| For Use With | 68-132 |
| For Use With | 65-1510 |
| For Use With | 65-1511 |
| For Use With | 65-1512 |
| For Use With | 65-1513 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Surface Mount Kit for LED High Bay Fixtures |