Surface Mount Kit for Adjustible High Bay Fixtures - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-651 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | KE37K |
| Finish | White |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0243 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923674461 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 17.13" |
| Case Width | 7.28" |
| Case Height | 7.28" |
| Case Weight | 11.22 |
| Case Cubic Ft. | 0.5254 |
| Catalog Description | Surface Mount Kit for Adjustible High Bay Fixtures - White Finish |
| Description | SURFACE MOUNT KIT ADJ HI BAY |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-651.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 3.54 |
| Each Width In. | 3.54 |
| Each Height In. | 3.35 |
| Each Weight Lb. | 0.28 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-641 |
| For Use With | 65-641R1 |
| For Use With | 65-642 |
| For Use With | 65-642R1 |
| For Use With | 65-643 |
| For Use With | 65-643R1 |
| For Use With | 65-644 |
| For Use With | 65-644R1 |
| For Use With | 65-645 |
| For Use With | 65-645R1 |
| For Use With | 65-646 |
| For Use With | 65-646R1 |
| For Use With | 65-647 |
| For Use With | 65-647R1 |
| For Use With | 65-648 |
| For Use With | 65-648R1 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Surface Mount Kit for High Bay Fixtures |