CAGE FOR 1.2' LINEAR HIGH BAY
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-1016 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Vietnam |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Steel |
| Dimensions | L: 14.38" x W: 11.38" x H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923657396 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Length | 14.96" |
| Case Width | 11.81" |
| Case Height | 8.27" |
| Case Weight | 8.58 |
| Case Cubic Ft. | 0.8456 |
| Catalog Description | CAGE FOR 1.2' LINEAR HIGH BAY |
| Description | CAGE FOR 1.2' LINEAR HIGH BAY |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-1016.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.66 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-1010 |
| For Use With | 65-1011 |
| For Use With | 68-131 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Cage for 1.20 Foot LED Linear High Bay Fixtures |