Cage for 2 Foot LED Linear High Bay Fixtures
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-1018 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Vietnam |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Steel |
| Dimensions | L: 13" x W: 23.25" x H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923657419 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Length | 24.02" |
| Case Width | 13.58" |
| Case Height | 8.27" |
| Case Weight | 11.81 |
| Case Cubic Ft. | 1.5611 |
| Catalog Description | Cage for 2 Foot LED Linear High Bay Fixtures |
| Description | CAGE FOR 2' LINEAR HIGH BAY |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-1018.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-1012 |
| For Use With | 65-1013 |
| For Use With | 68-132 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Cage for 2ft LED Linear High Bay Fixtures |