Lexan White Ball - 6 inch Diameter - 3-11/64 inch Screw Fitter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-727 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Lexan |
| Finish | White |
| Shade Shape | Ball |
| Fitter | 3-11/64" |
| Diameter | 6" |
| Dimensions | L: 6" x W: 6" x H: 6" x DIA: 6" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923507271 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 22.25" |
| Case Width | 22" |
| Case Height | 22.5" |
| Case Weight | 18.5 |
| Case Cubic Ft. | 6.3737 |
| Catalog Description | Lexan White Ball - 6 inch Diameter - 3-11/64 inch Screw Fitter |
| Description | WHT LEXAN 3-11/64 THRD 6" BALL |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-727.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.32 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Lexan White Ball 6" D 3-11/64" Fitter |