Lexan Prismatic Cylinder - 3-11/64 inch Screw Fitter - 6-1/4 inch Height - 3-3/4 inch Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=50-722 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.91.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Lexan |
| Finish | Clear / Lexan Prismatic |
| Shade Shape | Cylindrical |
| Diameter | 3.75" |
| Dimensions | L: 3.75" x W: 3.75" x H: 6.25" x DIA: 3.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923507226 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 19" |
| Case Width | 19" |
| Case Height | 12.75" |
| Case Weight | 11 |
| Case Cubic Ft. | 2.6636 |
| Catalog Description | Lexan Prismatic Cylinder - 3-11/64 inch Screw Fitter - 6-1/4 inch Height - 3-3/4 inch Diameter |
| Description | LEXAN CYL 3- 11/64 THRD 6- 1/4 |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 50-722.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.22 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Lexan Prismatic Cylinder 6-1/4" Height |