Pendant Track Adapter - Brown Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP233 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/TP233_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Voltage | 120 |
| Material | Plastic |
| Finish | Brown |
| Dimensions | L: 3" x W: 1.38" x H: 1.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.3688 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923332337 |
| Inner Quantity | 25 |
| Inner Length | 11.25" |
| Inner Width | 11.25" |
| Inner Height | 4" |
| Inner Weight | 2.94 |
| Inner Cubic Ft. | 0.293 |
| Case UPC | 10045923332330 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 20.87" |
| Case Width | 12.6" |
| Case Height | 12.6" |
| Case Weight | 16.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.9174 |
| Catalog Description | Pendant Track Adapter - Brown Finish |
| Description | PENDANT TRACK ADAPTER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP233.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 11.9 |
| Each Width In. | 11.9 |
| Each Height In. | 4.5 |
| Each Weight Lb. | 0.15 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | 60-5401 |
| For Use With | 60-5402 |
| For Use With | 60-5403 |
| For Use With | 60-5404 |
| For Use With | 60-5405 |
| For Use With | 60-5406 |
| For Use With | 60-5407 |
| For Use With | 60-5408 |
| For Use With | 60-5409 |
| For Use With | 60-5411 |
| For Use With | 60-5416 |
| For Use With | 60-5501 |
| For Use With | 60-5502 |
| For Use With | 60-5503 |
| For Use With | 60-5504 |
| For Use With | 60-5505 |
| For Use With | 60-5506 |
| For Use With | 60-5507 |
| For Use With | 60-5508 |
| For Use With | 60-5509 |
| For Use With | 60-5511 |
| For Use With | 60-5516 |
| For Use With | 60-6612 |
| For Use With | 60-6712 |
| For Use With | 60-6731 |
| For Use With | 60-6732 |
| For Use With | 60-6733 |
| For Use With | 60-6734 |
| For Use With | 60-6735 |
| For Use With | 60-6736 |
| For Use With | 60-6852 |
| For Use With | 60-6856 |
| For Use With | 60-6866 |
| For Use With | 60-6876 |
| For Use With | 60-7016 |
| For Use With | 60-7017 |
| For Use With | 60-7018 |
| For Use With | 60-7026 |
| For Use With | 60-7027 |
| For Use With | 60-7028 |
| For Use With | 60-7036 |
| For Use With | 60-7037 |
| For Use With | 60-7038 |
| For Use With | 60-7076 |
| For Use With | 60-7077 |
| For Use With | 60-7086 |
| For Use With | 60-7087 |
| For Use With | 60-7096 |
| For Use With | 60-7097 |
| For Use With | 60-7117 |
| For Use With | 60-7118 |
| For Use With | 60-7127 |
| For Use With | 60-7128 |
| For Use With | 60-7137 |
| For Use With | 60-7138 |
| For Use With | 60-7470 |
| For Use With | 60-7471 |
| For Use With | 60-7472 |
| For Use With | 60-7473 |
| For Use With | 60-7474 |
| For Use With | 60-7475 |
| For Use With | 60-7476 |
| For Use With | 60-7477 |
| For Use With | 60-7478 |
| For Use With | 60-7510 |
| For Use With | 60-7511 |
| For Use With | 60-7512 |
| For Use With | 60-7513 |
| For Use With | 60-7514 |
| For Use With | 60-7515 |
| For Use With | 60-7516 |
| For Use With | 60-7517 |
| For Use With | 60-7518 |
| For Use With | 62-951 |
| For Use With | 62-952 |
| For Use With | 62-953 |
| For Use With | 62-954 |
| For Use With | 62-955 |
| For Use With | SF76-283 |
| For Use With | SF76-284 |
| For Use With | SF76-660 |
| For Use With | SF76-661 |
| For Use With | TH341 |
| For Use With | TH342 |
| For Use With | TH343 |
| For Use With | TH344 |
| For Use With | TH345 |
| For Use With | TH346 |
| For Use With | TH347 |
| For Use With | TH348 |
| For Use With | TH349 |
| For Use With | TH351 |
| For Use With | TH352 |
| For Use With | TH358 |
| For Use With | TH364 |
| For Use With | TH368 |
| For Use With | 60-5401;60-5402;60-5403;60-5404;60-5405;60-5406;60-5407;60-5408;60-5409;60-5411;60-5416;60-5501;60-5502;60-5503;60-5504;60-5505;60-5506;60-5507;60-5508;60-5509;60-5511;60-5516;60-6612;60-6712;60-6731;60-6732;60-6733;60-6734;60-6735;60-6736;60-6852;60 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Pendant Track Adapter Brown Finish |