24" Track Pendant Kit - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP179 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/TP179_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.19.6020 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Metal |
| Finish | Black |
| Diameter | 1.5" |
| Dimensions | W: 1.50" x H: 24" x DIA: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.1146 |
| Pack Type | Brown Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923301794 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Length | 26" |
| Case Width | 22.5" |
| Case Height | 9" |
| Case Weight | 66 |
| Case Cubic Ft. | 3.0469 |
| Catalog Description | 24" Track Pendant Kit - Black Finish |
| Description | BLACK 24" TRACK PENDANT KIT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP179.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 24 |
| Each Width In. | 5.5 |
| Each Height In. | 1.5 |
| Each Weight Lb. | 3 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH201 |
| For Use With | TH203 |
| For Use With | TH205 |
| For Use With | TH207 |
| For Use With | TH209 |
| For Use With | TH211 |
| For Use With | TH217 |
| For Use With | TH219 |
| For Use With | TH221 |
| For Use With | TH223 |
| For Use With | TH225 |
| For Use With | TH227 |
| For Use With | TH233 |
| For Use With | TH235 |
| For Use With | TH239 |
| For Use With | TH280 |
| For Use With | TH284 |
| For Use With | TH300 |
| For Use With | TH301 |
| For Use With | TH302 |
| For Use With | TH303 |
| For Use With | TH304 |
| For Use With | TH305 |
| For Use With | TH306 |
| For Use With | TH307 |
| For Use With | TH308 |
| For Use With | TH309 |
| For Use With | TH313 |
| For Use With | TH314 |
| For Use With | TH316 |
| For Use With | TH317 |
| For Use With | TH322 |
| For Use With | TH323 |
| For Use With | TH324 |
| For Use With | TH327 |
| For Use With | TH328 |
| For Use With | TH331 |
| For Use With | TH333 |
| For Use With | TH382 |
| For Use With | TH384 |
| For Use With | TH386 |
| For Use With | TH402 |
| For Use With | TH404 |
| For Use With | TH405 |
| For Use With | TH407 |
| For Use With | TH412 |
| For Use With | TH414 |
| For Use With | TH415 |
| For Use With | TH417 |
| For Use With | TH422 |
| For Use With | TH424 |
| For Use With | TH425 |
| For Use With | TH427 |
| For Use With | TH432 |
| For Use With | TH434 |
| For Use With | TH435 |
| For Use With | TH437 |
| For Use With | TH442 |
| For Use With | TH444 |
| For Use With | TH445 |
| For Use With | TH447 |
| For Use With | TH452 |
| For Use With | TH454 |
| For Use With | TH455 |
| For Use With | TH457 |
| For Use With | TH462 |
| For Use With | TH464 |
| For Use With | TH465 |
| For Use With | TH467 |
| For Use With | TH472 |
| For Use With | TH474 |
| For Use With | TH475 |
| For Use With | TH477 |
| For Use With | TR119 |
| For Use With | TR121 |
| For Use With | TR123 |
| For Use With | TR125 |
| For Use With | TR126 |
| For Use With | TR127 |
| For Use With | TR128 |
| For Use With | TR129 |
| For Use With | TH201;TH203;TH205;TH207;TH209;TH211;TH217;TH219;TH221;TH223;TH225;TH227;TH233;TH235;TH239;TH280;TH284;TH300;TH301;TH302;TH303;TH304;TH305;TH306;TH307;TH308;TH309;TH313;TH314;TH316;TH317;TH322;TH323;TH324;TH327;TH328;TH331;TH333;TH382;TH384;TH386;TH40 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 24" Track Pendant Kit Black Finish |