24" Track Pendant Kit - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP178 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/TP178_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.19.6020 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Metal |
| Finish | White |
| Extension | 1.5" |
| Dimensions | W: 1.50" x H: 24" x E: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.1146 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923301787 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Length | 26" |
| Case Width | 22.5" |
| Case Height | 9" |
| Case Weight | 34 |
| Case Cubic Ft. | 3.0469 |
| Catalog Description | 24" Track Pendant Kit - White Finish |
| Description | WHITE 24" TRACK PENDANT KIT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP178.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 24 |
| Each Width In. | 5.5 |
| Each Height In. | 1.5 |
| Each Weight Lb. | 3 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH200 |
| For Use With | TH202 |
| For Use With | TH204 |
| For Use With | TH206 |
| For Use With | TH208 |
| For Use With | TH210 |
| For Use With | TH216 |
| For Use With | TH218 |
| For Use With | TH220 |
| For Use With | TH222 |
| For Use With | TH224 |
| For Use With | TH226 |
| For Use With | TH232 |
| For Use With | TH234 |
| For Use With | TH238 |
| For Use With | TH267 |
| For Use With | TH271 |
| For Use With | TH279 |
| For Use With | TH281 |
| For Use With | TH283 |
| For Use With | TH312 |
| For Use With | TH315 |
| For Use With | TH321 |
| For Use With | TH332 |
| For Use With | TH381 |
| For Use With | TH383 |
| For Use With | TH385 |
| For Use With | TH401 |
| For Use With | TH403 |
| For Use With | TH411 |
| For Use With | TH413 |
| For Use With | TH421 |
| For Use With | TH423 |
| For Use With | TH431 |
| For Use With | TH433 |
| For Use With | TH441 |
| For Use With | TH443 |
| For Use With | TH451 |
| For Use With | TH453 |
| For Use With | TH461 |
| For Use With | TH463 |
| For Use With | TH471 |
| For Use With | TH473 |
| For Use With | TR118 |
| For Use With | TR120 |
| For Use With | TR122 |
| For Use With | TR124 |
| For Use With | TH200;TH202;TH204;TH206;TH208;TH210;TH216;TH218;TH220;TH222;TH224;TH226;TH232;TH234;TH238;TH267;TH271;TH279;TH281;TH283;TH312;TH315;TH321;TH332;TH381;TH383;TH385;TH401;TH403;TH411;TH413;TH421;TH423;TH431;TH433;TH441;TH443;TH451;TH453;TH461;TH463;TH47 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 24" Track Pendant Kit White Finish |