4" Wired Fan Light Holder With On-Off Pull Chain And Intermediate Socket - Brass Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=SF77-462 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.19.6010 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Lead |
| Wattage | 60 |
| Finish | Brass |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923774628 |
| Case Length | 10.38" |
| Case Width | 16.75" |
| Case Height | 5.25" |
| Case Weight | 4 |
| Case Cubic Ft. | 0.5282 |
| Catalog Description | 4" Wired Fan Light Holder With On-Off Pull Chain And Intermediate Socket - Brass Finish |
| Description | BRASS FIN WIRED FAN KIT CANDEL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | SF77-462.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 4" Wired Fan Light Holder Brass Finish |