6 Steel Locknuts - 1/8 IPS
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S70-622 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0047 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 6 |
| Inner UPC | 20045923706220 |
| Inner Quantity | 12 |
| Case UPC | 10045923706223 |
| Case Length | 14.5" |
| Case Width | 11.75" |
| Case Height | 10.38" |
| Case Cubic Ft. | 1.0234 |
| Catalog Description | 6 Steel Locknuts - 1/8 IPS |
| Description | 6 1/8 IPS STEEL LOCKNUTS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | S70-622.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 0.67 |
| Each Width In. | 3.5 |
| Each Height In. | 3.5 |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Steel Locknuts 1/8 IPS |