6 Foot, 3 Wire Heavy Duty Replacement Garbage Disposal Cord - 16-3 SPT-2 Black - Indoor Use Only - 13A/125V - 1625W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-5043 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Diisononyl Phthalate (DINP) |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 1625 |
| Finish | Black |
| Footage | 6 |
| Wire Color | Black |
| Dimensions | L: 72" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0234 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923950432 |
| Inner Quantity | 24 |
| Case UPC | 10045923950435 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Length | 10" |
| Case Width | 9" |
| Case Height | 6.75" |
| Case Weight | 8.88 |
| Case Cubic Ft. | 0.3516 |
| Catalog Description | 6 Foot, 3 Wire Heavy Duty Replacement Garbage Disposal Cord - 16-3 SPT-2 Black - Indoor Use Only - 13A/125V - 1625W |
| Description | 6' 16/3 SPT-2 GARBAGE DISPOSAL |
| UNSPSC | 39111616 |
| Image File Name | 93-5043.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 9 |
| Each Width In. | 3 |
| Each Height In. | 1.5 |
| Each Weight Lb. | 0.371 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Foot 3 Wire Garbage Disposal Cord 13A/125V |