6 Foot - 3 Wire Power Supply Angle Pigtail Cord - 16-3 SPT-2 - 13A-125V - 1625W - Indoor Use Only
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-5041 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Diisononyl Phthalate (DINP) |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 1625 |
| Finish | Black |
| Footage | 6 |
| Wire Cord Length | 72" |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Sleeve |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923950418 |
| Inner Quantity | 24 |
| Case UPC | 10045923950411 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Length | 10.25" |
| Case Width | 11.63" |
| Case Height | 5.63" |
| Case Weight | 10 |
| Case Cubic Ft. | 0.3884 |
| Catalog Description | 6 Foot - 3 Wire Power Supply Angle Pigtail Cord - 16-3 SPT-2 - 13A-125V - 1625W - Indoor Use Only |
| Description | 6FT 16/3 SPT-2 POWER SUPPLY |
| Wire Length | 72" |
| UNSPSC | 39111616 |
| Image File Name | 93-5041.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.427 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Foot Power Supply Cord 13A-125V |