3 Foot - 3 Wire Heavy Duty Replacement Garbage Disposal Cord - 16-3 SPT-2 Black - Indoor Use Only - 13A/125V - 1625W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-5040 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Diisononyl Phthalate (DINP) |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 1625 |
| Finish | Black |
| Footage | 3 |
| Wire Cord Length | 36" |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0234 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Weight | 10.62 |
| Catalog Description | 3 Foot - 3 Wire Heavy Duty Replacement Garbage Disposal Cord - 16-3 SPT-2 Black - Indoor Use Only - 13A/125V - 1625W |
| Description | 3FT 16/3 SPT-2 GARBAGE |
| Wire Length | 36" |
| UNSPSC | 39111616 |
| Image File Name | 93-5040.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 9 |
| Each Width In. | 3 |
| Each Height In. | 1.5 |
| Each Weight Lb. | 0.38 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3 3-Widere Garbage Disposal Cord 13A/125V |