Triple Orange Outdoor Grounded 3 Outlet Current Tap - No Wire - 15A/125V - 1875W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-5042 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 1875 |
| Wire Color | Orange |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923950428 |
| Case Quantity | 48 |
| Case Length | 16" |
| Case Width | 21.75" |
| Case Height | 13" |
| Case Weight | 27.5 |
| Case Cubic Ft. | 2.6181 |
| Catalog Description | Triple Orange Outdoor Grounded 3 Outlet Current Tap - No Wire - 15A/125V - 1875W |
| Description | HD ORANGE OUTDOOR GROUNDED |
| UNSPSC | 39111616 |
| Image File Name | 93-5042.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.583 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Cord Sets and Power-supply Cords |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Triple Orange Outdoor Tap 15A/125V |