Triple Cube Tap - Ivory Finish - Polarized - 15A - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1120 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Ivory |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0014 |
| Pack Type | Bulk |
| Inner UPC | 20045923911204 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner Length | 8.5" |
| Inner Width | 3.38" |
| Inner Height | 2.13" |
| Inner Weight | 0.86 |
| Inner Cubic Ft. | 0.0354 |
| Case UPC | 10045923911207 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 18" |
| Case Width | 9.75" |
| Case Height | 6.25" |
| Case Weight | 10.06 |
| Case Cubic Ft. | 0.6348 |
| Catalog Description | Triple Cube Tap - Ivory Finish - Polarized - 15A - 125V |
| Description | VINYL CUBE TAP-IVORY |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1120.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 2.5 |
| Each Width In. | 1 |
| Each Height In. | 1 |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Triple Cube Tap Ivory Finish Polarized 15A 125V |