4 Foot, 3 Wire Heavy Duty Replacement Range Cord - 6-2 - 8-1 SRDT Gray Flat - Indoor Use Only - 50A/125V-250V - 12500W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-5036 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Diisononyl Phthalate (DINP) |
| Voltage | 125-250 |
| Wattage | 12500 |
| Footage | 4 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Sleeve |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923950367 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 10.5" |
| Case Width | 12.25" |
| Case Height | 10.25" |
| Case Weight | 23.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.763 |
| Catalog Description | 4 Foot, 3 Wire Heavy Duty Replacement Range Cord - 6-2 - 8-1 SRDT Gray Flat - Indoor Use Only - 50A/125V-250V - 12500W |
| Description | 4 FT 3 WIRE 6/2+8/1 SRDT GRAY |
| UNSPSC | 39111616 |
| Image File Name | 93-5036.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.968 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | Range Voltage |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 4ft 3 Wire Heavy Duty Range Cord |