9 Foot Gray Heavy Duty Air Conditioner/Appliance Cord - 14/3 Ga. SPT-3 Gray Cord W/Sleeve - 15A-125V - 1875W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-5002 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| CA Prop 65 | Diisononyl Phthalate (DINP) |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 1875 |
| Finish | Gray |
| Footage | 9 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Sleeve |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923950022 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 9.25" |
| Case Width | 12.75" |
| Case Height | 5.75" |
| Case Weight | 13.14 |
| Case Cubic Ft. | 0.3924 |
| Catalog Description | 9 Foot Gray Heavy Duty Air Conditioner/Appliance Cord - 14/3 Ga. SPT-3 Gray Cord W/Sleeve - 15A-125V - 1875W |
| Description | 9 FT 14-3 SPT-3 GRAY AIR COND |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-5002.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.096 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Cord Sets and Power-supply Cords |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 9 Ft Gray Heavy Duty AC Cord 14/3 Ga. |