Lamp And Lighting Bulk Wire - 18/2 SPT-2 105C - 250 Foot/Spool - Ivory
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-242 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Wire Cord Length | 3000" |
| Wire Color | Ivory |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 4 |
| Case Length | 13.39" |
| Case Width | 13.39" |
| Case Height | 6.3" |
| Case Weight | 32.02 |
| Case Cubic Ft. | 0.6537 |
| Catalog Description | Lamp And Lighting Bulk Wire - 18/2 SPT-2 105C - 250 Foot/Spool - Ivory |
| Description | 18/2 SPT-2 IVORY 105 DEG ON |
| Wire Length | 3000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 7.64 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Lamp and Lighting Bulk Wire 18/2 SPT-2 250 Ft Ivory |