Lamp And Lighting Bulk Wire - 18/2 SPT-1 105C - 250 Foot/Spool - Ivory
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-241 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Wire Cord Length | 3000" |
| Wire Color | Ivory |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923932417 |
| Case Quantity | 8 |
| Case Length | 13.39" |
| Case Width | 13.39" |
| Case Height | 7.48" |
| Case Weight | 43.1 |
| Case Cubic Ft. | 0.7761 |
| Catalog Description | Lamp And Lighting Bulk Wire - 18/2 SPT-1 105C - 250 Foot/Spool - Ivory |
| Description | 18/2 SPT-1 IVORY - 250 FT SPLS |
| Wire Length | 3000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 5.21 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Lamp and Lighting Bulk Wire 18/2 SPT-1 250 Ft Ivory |