Lamp And Lighting Bulk Wire - 18/2 SPT-2 105C - 250 Foot/Spool - White
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-126 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 3000" |
| Wire Color | White |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.1408 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923931267 |
| Case Quantity | 4 |
| Case Length | 16.25" |
| Case Width | 16.25" |
| Case Height | 4.63" |
| Case Weight | 31 |
| Case Cubic Ft. | 0.7075 |
| Catalog Description | Lamp And Lighting Bulk Wire - 18/2 SPT-2 105C - 250 Foot/Spool - White |
| Description | 250' SPOOL 18/2-SPT2/105 WHIT |
| Wire Length | 3000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-126.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7.94 |
| Each Width In. | 7.94 |
| Each Height In. | 3.86 |
| Each Weight Lb. | 7.64 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Lamp and Lighting Bulk Wire 18/2 SPT-2 250 Ft White |