1" Malleable Iron Hickey - 1/2 IP x 1/2 IP
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-613 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Industrial Iron |
| Dimensions | H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923906135 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 10.5" |
| Case Width | 10.5" |
| Case Height | 8.875" |
| Case Weight | 23.15 |
| Case Cubic Ft. | 0.5662 |
| Catalog Description | 1" Malleable Iron Hickey - 1/2 IP x 1/2 IP |
| Description | 1/2IP X 1/2IP IRON HICKEY |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-613.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.093594634 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1" Malleable Iron Hickey 1/2 IP x 1/2 IP |