1" Malleable Iron Hickey - 1/8 IP x 1/4 IP
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1128 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Not Specified |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP x 1/4 IP |
| Dimensions | H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923911283 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 9.84" |
| Case Width | 6.3" |
| Case Height | 7.87" |
| Case Weight | 27 |
| Case Cubic Ft. | 0.2823 |
| Catalog Description | 1" Malleable Iron Hickey - 1/8 IP x 1/4 IP |
| Description | 1/8 X 1/4 MALLEABLE IRON HICKE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1128.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1" Malleable Iron Hickey 1/8 IP x 1/4 IP |