1" Malleable Iron Hickey - 1/4 IP x 3/8 IP
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1129 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Not Specified |
| Iron Pipe Size | 1/4 IP x 3/8 IP |
| Dimensions | H: 1" |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923911290 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 10.5" |
| Case Width | 10.5" |
| Case Height | 8.875" |
| Case Weight | 28.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.5662 |
| Catalog Description | 1" Malleable Iron Hickey - 1/4 IP x 3/8 IP |
| Description | 1/4 X 3/8 MALLEABLE IRON HICKE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1129.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.08 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1" Malleable Iron Hickey 1/4 IP x 3/8 IP |