6 Outlet Grounded Adapter - Ivory Finish - 15A-125V - 1875W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2630 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 1875 |
| Finish | Ivory |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0301 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923926300 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 10" |
| Case Width | 10" |
| Case Height | 6.5" |
| Case Weight | 3.49 |
| Case Cubic Ft. | 0.3762 |
| Catalog Description | 6 Outlet Grounded Adapter - Ivory Finish - 15A-125V - 1875W |
| Description | IVORY 6 OUTLETS GRD ADAPTER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2630.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.89 |
| Each Width In. | 4.88 |
| Each Height In. | 5.63 |
| Each Weight Lb. | 0.25 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Outlet Grounded Adapter Ivory Finish 15A-125V 1875W |