3 Or 2 Adapter - Polarized - 15A-125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-806 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Voltage | 125 |
| Finish | Gray |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner Quantity | 25 |
| Case UPC | 10045923908061 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 10.5" |
| Case Width | 5.5" |
| Case Height | 6.25" |
| Case Weight | 5.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.2089 |
| Catalog Description | 3 Or 2 Adapter - Polarized - 15A-125V |
| Description | 3X2 ADAPTER W/ GROUND CLIP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-806.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.08 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3 Or 2 Adapter Polarized 15A-125V |