Old Bronze 12in. Pipe with 1/2in. Thread
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1279 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Location Rating | Wet |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Finish | Old Bronze |
| Diameter | 0.5" |
| Dimensions | L: 12" x DIA: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0018 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923912799 |
| Inner Quantity | 30 |
| Inner Length | 12.75" |
| Inner Width | 4.63" |
| Inner Height | 6.38" |
| Inner Weight | 9.5 |
| Inner Cubic Ft. | 0.218 |
| Case UPC | 10045923912792 |
| Case Quantity | 60 |
| Case Length | 13.5" |
| Case Width | 5.38" |
| Case Height | 14.25" |
| Case Weight | 19.9 |
| Case Cubic Ft. | 0.5989 |
| Catalog Description | Old Bronze 12in. Pipe with 1/2in. Thread |
| Description | OLD BRONZE 12" PIPE W/1/2" |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 90-1279.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 12.75 |
| Each Width In. | 0.5 |
| Each Height In. | 0.5 |
| Each Weight Lb. | 0.3 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Outdoor |
| For Use With | SF76-632 |
| For Use With | SF76-633 |
| For Use With | SF76-635 |
| For Use With | SF76-637 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Old Bronze 12in. Pipe 1/2in. Thread |