4 Terminal Keyless White Phenolic GU24 Ceiling Receptacle - Screw Terminals - 4-1/2" Diameter - 300W - 300V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2467 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | White / Phenolic |
| Diameter | 4.5" |
| Dimensions | L: 4.50" x W: 4.50" x H: 1.75" x DIA: 4.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923924672 |
| Case Quantity | 60 |
| Case Length | 23.5" |
| Case Width | 10.13" |
| Case Height | 14.75" |
| Case Weight | 19.5 |
| Case Cubic Ft. | 2.032 |
| Catalog Description | 4 Terminal Keyless White Phenolic GU24 Ceiling Receptacle - Screw Terminals - 4-1/2" Diameter - 300W - 300V |
| Description | GU24 BASE PHEN.KEYLESS CEILING |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2467.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 4 Terminal Keyless GU24 Ceiling Receptacle 300W 300V |