Photoelectric Switch - Plastic DOS Shell - 25W-125V Rating - Indoor Incandescent Use Only - 5/8" Height - 5/8" Width - 3/8" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2430 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 25 |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 0.38" x W: 0.63" x H: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923924306 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 12.8" |
| Case Width | 9.25" |
| Case Height | 5.51" |
| Case Weight | 3.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.3775 |
| Catalog Description | Photoelectric Switch - Plastic DOS Shell - 25W-125V Rating - Indoor Incandescent Use Only - 5/8" Height - 5/8" Width - 3/8" Diameter |
| Description | PHOTOELECTRIC SW W/ LEADS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2430.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Photoelectric Switch Plastic DOS Shell 25W-125V Rating |