Photoelectric Switch Plastic DOS Shell Rated: 100W-120V Indoor Use Only 11/2" x 5/8" x 11/8"
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2431 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 100 |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 1.12" x W: 0.63" x H: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923924313 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 12.8" |
| Case Width | 9.25" |
| Case Height | 7.87" |
| Case Weight | 11.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.5392 |
| Catalog Description | Photoelectric Switch Plastic DOS Shell Rated: 100W-120V Indoor Use Only 11/2" x 5/8" x 11/8" |
| Description | PHOTOELECTRIC SW W/ LEADS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2431.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.06 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Photoelectric Switch Plastic DOS Shell Rated 100W-120V Indoor |