Canopy Extension - Brass Finish - 5-3/4" Diameter - Fits 5" Canopy - 1-1/2" Extension
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-242 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Brass |
| Diameter | 5.75" |
| Dimensions | DIA: 5.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0249 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923902427 |
| Case Length | 12.75" |
| Case Width | 15.13" |
| Case Height | 24.75" |
| Case Weight | 28 |
| Case Cubic Ft. | 2.763 |
| Catalog Description | Canopy Extension - Brass Finish - 5-3/4" Diameter - Fits 5" Canopy - 1-1/2" Extension |
| Description | BRASS EXTENSION COLLAR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-242.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.3 |
| Each Width In. | 5.75 |
| Each Height In. | 5.75 |
| Each Weight Lb. | 0.24 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Canopy Extension Brass Finish 5-3/4" D. |