Canopy Extension - White Finish - 5-3/4" Diameter - Fits 5" Canopy - 1-1/2" Extension
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-108 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | White |
| Diameter | 5.75" |
| Dimensions | DIA: 5.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901086 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Weight | 25.7 |
| Catalog Description | Canopy Extension - White Finish - 5-3/4" Diameter - Fits 5" Canopy - 1-1/2" Extension |
| Description | WH CNPY EXT COLLR 5 3/4X1 1/2 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-108.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.252 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Canopy Extension White Finish 5-3/4" D. |