Solid Brass Heavy Duty Swivel - 1/8 M x 1/8 F - 1-3/4" Height - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2335 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Max Load | 77 |
| Dimensions | H: 1.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923923354 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 10" |
| Case Width | 10" |
| Case Height | 4" |
| Case Weight | 21.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.2315 |
| Catalog Description | Solid Brass Heavy Duty Swivel - 1/8 M x 1/8 F - 1-3/4" Height - Unfinished |
| Description | HEAVY DUTY SWIVEL 1/8F X 1/8M |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2335.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.11 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Heavy Duty Swivel Unfinished |