Solid Brass Stop Swivel - 1/8 M x 1/4 F - 1-5/8" Height - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2329 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Max Load | 44 |
| Dimensions | H: 1.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923923293 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 10" |
| Case Width | 10" |
| Case Height | 5.75" |
| Case Cubic Ft. | 0.3328 |
| Catalog Description | Solid Brass Stop Swivel - 1/8 M x 1/4 F - 1-5/8" Height - Unfinished |
| Description | SWIVEL 3150 F THRD 1/4-18 S.B. |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2329.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.08 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Stop Swivel Unfinished |