Solid Brass Neck And Spindle - Unfinished - 5/8" x 2-11/16" - 1/8 IP Tapped
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2171 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Thread | 1/8 IP Thread |
| Diameter | 0.63" |
| Dimensions | L: 0.63" x W: 0.63" x H: 2.69" x DIA: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923921718 |
| Catalog Description | Solid Brass Neck And Spindle - Unfinished - 5/8" x 2-11/16" - 1/8 IP Tapped |
| Description | 5/8 X 2 11/16 BR SPNDL 1/8X1/8 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2171.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Neck and Spindle Unfinished |