8 Foot 18/3 SJT 105C Heavy Duty Cord Set - Black Finish - 50 Carton - 3 Prong Molded Plug - Stripped And Slit
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2209 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Finish | Black |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923922098 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 6.3" |
| Case Weight | 25.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.8577 |
| Catalog Description | 8 Foot 18/3 SJT 105C Heavy Duty Cord Set - Black Finish - 50 Carton - 3 Prong Molded Plug - Stripped And Slit |
| Description | 8 FT. BLACK CORD SET 18/3 SJT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2209.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.51 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 8 Foot 18/3 SJT 105C Heavy Duty Cord Set Black Finish 50 Cart |